Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Złóż wniosek o dodatek osłonowy

 

„Aby zrekompensować wzrost kosztów energii elektrycznej, cen gazu i żywności, w ramach Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej, wprowadziliśmy dodatek osłonowy. Jest to realne wsparcie dla obywateli, na które przeznaczone zostaną ponad 4 mld zł” – podkreśliła szefowa resortu klimatu i środowiska Anna Moskwa. Minister zaznaczyła, że wsparciem objętych zostanie blisko 7 milionów gospodarstw domowych w Polsce, których przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwach jednoosobowych lub 1500 zł na osobę w gospodarstwach wieloosobowych.

Ustawa dot. dodatku osłonowego opublikowana

„Dołożyliśmy wszelkich starań, aby to ogromne wsparcie jak najszybciej trafiło do budżetów polskich gospodarstw domowych” – zaznaczyła minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

Ustawa z 17 grudnia 2021 r. o dodatku osłonowym została opublikowana dziś, 3 stycznia 2022 r., w Dzienniku Ustaw. Kolejnym krokiem było podpisanie dzisiaj przez Ministra Klimatu i Środowiska rozporządzenia ws. wzoru wniosku.

Rusza infolinia

„Od 4 stycznia 2022 r. będzie czynna specjalna infolinia dot. dodatku osłonowego. Pod numerem +48 22 369 14 44 dzwoniący otrzymają profesjonalną pomoc w dni robocze – od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00” – poinformowała minister Moskwa.

Kompleksowe informacje na temat wsparcia znajdują się także na stronie internetowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska.


Wysokości dopłat w ramach dodatku osłonowego:

*Kwota dofinansowania uzależniona będzie od źródła ogrzewania.

W przypadku dodatku osłonowego obowiązywać będzie tzw. zasada złotówka za złotówkę. Oznacza to, że dodatek ten będzie przyznawany nawet po przekroczeniu kryterium dochodowego, a kwota dodatku będzie pomniejszana o kwotę tego przekroczenia. Minimalna kwota wypłacanych dodatków osłonowych będzie wynosić 20 zł.

 

ŹRÓDŁO: Złóż wniosek o dodatek osłonowy - Ministerstwo Klimatu i Środowiska - Portal Gov.pl (www.gov.pl) 

 

W dniu 4 stycznia weszła w życie ustawa z dnia 17 grudnia 2021r. o dodatku osłonowym, która określa zasady, tryb przyznawania, ustalenia wysokości i wypłacania dodatku osłonowego.

Powyższy dodatek będzie realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kietrzu. Poniżej zamieszczamy link do strony Ministerstwa Klimatu, z której również można pobrać wniosek i zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat Programu .Informacje zamieszczone są również na profilu facebook Gminy Kietrz i MOPS Kietrz.

Prosimy o dokładne zapoznanie się z treścią wniosku wraz z załączonymi uwagami.

Wnioski w formie papierowej można również pobrać w siedzibie MOPS Kietrz przy ul. Wojska Polskiego w godzinach pracy Ośrodka tj. od. 7.00 do 15.00. po wypełnieniu wnioski prosimy wkładać do skrzynki na pisma znajdującej się na I piętrze w budynku MOPS Kietrz.

Informujemy również, że w dniu dzisiejszym ma zostać uruchomiona infolinia rządowa dot. dodatku osłonowego-nr 22 369 14 44.

Link do strony Ministerstwa Klimatu ;https://www.gov.pl/.../zloz-wniosek-o-dodatek-oslonowy

 

Wersja XML