Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Orlik 2012

386_Orlik_1.jpeg

Orlik 2012
ul. Kościuszki 14
48-130 Kietrz

 

Sport i rekreacja to zagadnienia, które włodarzom i  mieszkańcom Kietrza od zawsze były bliskie. Od wielu lat samorząd gminny angażuje się w działania promujące aktywny, zdrowy styl życia. Nasza gmina stara się o zapewnienie mieszkańcom powszechnego dostępu do nowoczesnych, spełniających najwyższe standardy  obiektów sportowych. W marcu 2010 roku oddano do użytku kompleks „Moje Boisko - Orlik 2012”.

 

W skład kompleksu boisk z sztuczną nawierzchnią wchodzą:

- boisko do piłki nożnej o wymiarach 60m  x 30m o nawierzchni z trawy syntetycznej,

- boisko wielofunkcyjne z przeznaczeniem do siatkówki, koszykówki, tenisa ziemnego o nawierzchni z poliuretanu,

- całość uzupełnia budynek socjalny z szatniami i magazynami.

 

Od rana do wieczora ćwiczą tu dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Regularnie organizowane są turnieje piłki nożnej, piłki siatkowej oraz tenisa ziemnego. Wiele z organizowanych tu imprez ma charakter rekreacyjny, który zaspokaja potrzeby wszystkich grup społecznych od przedszkola do seniora. Dzieci i młodzież uczestniczą w różnych programach promujących szeroko pojętą aktywność ruchową, rywalizują ze sobą, integrują się w środowisku młodych sportowców. Realizując ogólnopolski program „Akademia Orlika” prowadzone są cykliczne zajęcia rekreacyjno-sportowe dla najmłodszych grup wiekowych.

 

Obecnie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów piłki nożnej odbywają się treningi w dwóch przedziałach wiekowych:

- grupa młodsza (rocznik 2006-2008) – zajęcia odbywają się w każdy wtorek w godzinach 16:00 – 17:30 pod okiem trenera Zbigniewa Piaskowego

- grupa starsza (rocznik 2003-2005) – zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek i piątek w godzinach 16:00 – 17:30 – trener Artur Rojek

 

Głównym koordynatorem kietrzańskiej akademii – opiekunem wszystkich grup jest animator orlika w Kietrzu p. Zbigniew Wanicki.

 

Oprócz klasycznych treningów piłkarskich dzieci uczestniczą w licznych turniejach w kraju  i za granicą, wyjeżdżają na wycieczki rekreacyjne połączone z uczestnictwem w rożnych imprezach masowych (mecze ekstraklasy piłki nożnej).

 

Kietrzański Orlik funkcjonuje od poniedziałku do soboty w godzinach od 13.00 do 20.30.

 

Wszelkich informacji związanych z funkcjonowaniem obiektu udziela p. Zbigniew Wanicki – tel. kontaktowy – 537 717 117.

 

Wersja XML